fbpx

Witaj w Skotii Lash.

Nazywam się Agnieszka Piaskowska i jestem założycielką marki Skotii Lash, właścicielką Krakowskiego studia stylizacji rzęs i paznokci oraz autorką książki Biblia Stylistki Rzęs.

Zanim trafiłam do branży beauty, studiowałam na kierunku ekonomicznym, pracowałam w finansach jako kierownik biura „finansowo-prawnego” oraz zarządzałam zespołem ludzi. Jednak cały czas czułam, że nie jest to moje miejsce na świecie i z dnia na dzień postanowiłam wszystko rzucić i się przekwalifikować. W taki oto sposób poszłam (całkiem przypadkowo) najpierw do szkoły kosmetycznej, a następnie rozpoczęłam swoją przygodę ze stylizacją rzęs.

Stylizacją zajmuję się ponad 7 lat. Zaczynałam w czasach gdy wiedza z tego zakresu była mocno ograniczona i poszukiwanie jej nie należało do najłatwiejszych.

Kiedyś usłyszałam wypowiedz jednej z instruktorek, która brzmiała „na szkoleniach nie dzielimy się całą swoją wiedzą, ponieważ po pierwsze byłoby to nie możliwe do przekazania, a po drugie nie po to same jeździmy na masę szkoleń, by potem wszystko przekazać na jednym”. Mówiła to w dobrej wierze i częściowo rozumiem jej argumentację. Zasypanie kursanta taką dawką wiedzy mogłoby przynieść odwrotne skutki i przytłoczyć.

Mniej więcej trzy lata temu wpadł mi do głowy szalony pomysł. A co gdyby to wszystko (albo przynajmniej większość) spisać i wydać w formie książki? W formie, która dostępna jest dla każdego, po którą można sięgnąć w każdej chwili? 

Samo zabranie się za pisanie i zbiór wszystkich informacji niestety odciągał się w czasie. Wiadomo, dom, praca, otwarcie nowego salonu. Zaczynałam jak większość z Was, pracując w domu czy mobilnie, następnie ucząc się prowadzenia działalności”. To, że jestem po szkole ekonomicznej w prawdziwym życiu, nie wniosło aż tak wiele. Możliwe, że wiem więcej na temat rachunkowości czy księgowania, ale zderzenie z rzeczywistością, z otwarciem salonu, spełnieniem wszystkich wymogów i tą całą papierkologią to całkiem inna bajka. Na szczęście w końcu po wielu przeprawach (a to już temat na osobny post) powstała książka, która, choć częściowo pomoże szczególnie początkującym stylistką, jak również pozwoli utrwalić wiedzę tym bardziej zaawansowanym kupisz tu

Dodatkowo pomyślałam wtedy, że chciałabym stworzyć miejsce, w którym będę gromadzić specjalistów, będących w stanie przekazywać całą swoją wiedzę i wypuszczać na rynek elitę kursantów. Osób, które zostaną przygotowane do pracy z klientem nie tylko od strony samego zabiegu, ale również dostaną wiedzę związaną z rozwojem osobistym, z prowadzeniem firmy, reklamą, marketingiem, z trudnościami, jakie staną na ich drodze, ale również z pięknymi aspektami tego wszystkiego.

Właśnie wtedy, ruszyły prace związane ze stworzeniem kursów wielopłaszczyznowych, z rozwojem w branży beauty, rozwojem w zarządzaniu firmą.

Postanowiłam pomóc osobom, które zwracają się do mnie z pytaniami i rozpocząć ich edukację.

Na chwilę obecną, kończymy dopracowywanie planów kursów stacjonarnych, kursów on-line, warsztatów oraz bezpłatnych pomocy naukowych, nad którymi pracowało grono ludzi i będą dostępne jeszcze w tym roku.

Nie będą to zwykłe kursy wyłącznie ze stylizacji rzęs, lecz podparte rozwojem osobistym, zarządzaniem czasem, zarządzaniem zespołem, firmą, pracą z fotografem. Całą wiedzę, którą chcemy przekazać, bierzemy przede wszystkim z życia. Nie z wyuczonych regułek, czy haseł motywacyjnych, a własnego doświadczenia, podpartego latami prowadzenia biznesu, problemami, z którymi spotyka się większość przedsiębiorców oraz wiedzą co faktycznie się sprawdza, a co jest niepotrzebnym działaniem.

W dzisiejszych czasach świat pędzi tak szybko, że chcąc się rozwijać i iść do przodu trzeba być na bieżąco, przyswajać nowe trendy i testować co działa w danej branży.

A naprawdę istnieją sposoby, by z małej jednoosobowej firmy zbudować potężną i silną siec salonów czy stać się ekspertem w swojej dziedzinie.

Prowadzę biznes po swojemu, po takim czasie wiem, co się sprzedaje, a gdzie należy odpuścić. Jestem przede wszystkim człowiekiem — przeklinam, czasami jestem zakręcona i jak każdy czasami łapię przysłowiowego doła, ale przez te lata poznałam równowagę między efektywną pracą, a życiem osobistym i właśnie to chcę Ci przekazać.

Dodatkowo podczas pisania książki Biblia Stylistki Rzęs, podjęłam się wyzwania, w którym pokaże Ci jak w skuteczny sposób rozwinąć Twoją markę w social mediach. Krok po kroku dostaniesz konkretne instrukcje, plany, porady i gotowe narzędzia, by razem ze mną wejść w świat SM.

Znajdziesz tu również wiele porad dotyczących stylizacji rzęs zarówno dla stylistek, jak i klientek.

 

Prywatnie jestem wielką fanką klasycznych samochodów, przez co często można spotkać mnie na różnych spotach motoryzacyjnych, czy grzebiącą w jakimś „starym gracie” w garażu. Sama mam i choruję na punkcie BMW E30. Dodatkowo kocham zwierzęta, przez co w moim domu stale rozrabiają trzy futrzaki — Sapu- miks owczarka niemieckiego uratowany (a właściwie uratowana, bo to suczka :) ) przed schroniskiem oraz dwa piękne dachowce, Luna potocznie zwana Niuńkiem i Felek.

Zapraszam zatem do obserwowania i czerpania wiedzy ! Bierzemy się do roboty i pamiętaj – NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH !

#menadzerpiekna

#skotiilash

Zostaw komentarz